Arno Fischera. Tichošlápek bez skrupulí!

mimikry pravičáka v dresu ČSSD

Fischera by měl následovat Koudu, musí nést politickou i ekonomickou odpovědnost za období vlády ČSSD v Ústeckém kraji

Není pochyb o tom, že mužem č.1 v temném zákoutí krajského úřadu Ústeckého kraje, je právě rádoby bodrý Fischera. Tvořil neslavně proslulou "svatou trojici" vedení ÚK: Vaňhová, Kouda a Fischera. Fischera se stylizoval do role levicového politika i přesto, že jeho smýšlení je opačné. Při zasedání rady kraje, měl významný vliv na rozdělování peněz z tzv. fondu hejtmanky. Pokud by zápisy z těchto jednání Krajský úřad zveřejnil (což se mu evidentně nechce), voličům by rázem bylo jasné oč se jinak nenápadný a jaksi upozaděný Fischera celé roky snažil. Vliv Fischery spočíval v kalkulu, že hejtmanka potřebuje spojence. Tak se jím stal a nutno říct, že rád. Nikdy nevystupoval přímo a jasně. Vždy zůstával jaksi ve stínu, protože tam byl jeho vliv a také peníze. Nepřesvědčivost, neupřímnost a netransparentnost, to jsou žolíky se kterými umí tento tichošlápek brilantně hrát. Není divu, že mu zachutnala moc a další lákadla prakticky neomezeného vlivu v kraji. To co zasel mu vždy přineslo nějaké ovoce. Fischerovo mimikry a také intuice, mu vždy pomohou k tomu, aby byl ve správný čas na správném místě. Nutno dodat, že po zatčení náměstka hejtmanky Koudy, by se orgány činné v trestním řízení měly důkladně zabývat i případným dalším spolupachatelstvím a když nic jiného, zajistit z KÚ zápisy z porad vedení Kraje. Dočtou se jak chameleonsky ovlivňoval finanční toky. Z jakého důvodu a s jakými pohnutkami, to by měl vysvětlit veřejnosti sám Fischera. Ale o jeho odvaze lze mít pochyby.

Zadáno: 2012-10-10 08:12

Dotčená obec: Ústí nad Labem