Já - Hradečák - chci v Hradci KHL!!!

Hockey.

Pardubice i s Kusým jsou průmyslové předměstí Hradce Králové a ted se prostřednictvím Kusého, manažera Pardubického hokeje, rozhodlo zničit snahu Hradce o zařazení se do KHL.

Hradec Králové je Salón republiky a mnozí mu to závidí. Postupně se v Hradci Králové objevují perfektní stavby, které nevybočují z rázu města, ale jsou tak progresivní, krásné a účelné až jeden žasne. Regiocentrum, které má ale problémy díky neserióznosti dodavatele firmy SKANSKA, pozvedne střed města a Velké náměstí obzvlášt. Perfektní rekonstrukce Riegrova náměstí mezi Hlavním nádražím a Černasem je dalším důkazem perfektního architektonického zpracování velkého prostoru. Až tam i povyrostou zasazené stromy, bude to opravdu nádhera. Kousek vedle nový Terminál na místní i dálkovou autobusovou dopravu může zastaralá Florenc v Praze jen tiše závidět. Ted se před pár měsíci otevřelo Atrium, moderní nákupní celek. Hradec je prostě nádherný a já jako pravověrný Hradečák jásám.

Na hokej u nás sice nechodím, ale když se v lonském roce objevily oficiální zprávy o tom, že by Hradec mohl získat KHL, zajásal jsem. Pak bylo vše tak nějak na vážkách. Do Hradce přijížděli a zase odjížděli ředitelé KHL z Ruska. Peníze na provoz týmu " Lev " byly a zase najednou nebyly a ted zase konečně jsou. Říkal jsem si, že čeští představitelé hokeje budou rádi, že je v ČR i KHL. Vždyt ke konci předminulého ročníku O2Extraligy se mluvilo o KHL pro Karlovy Vary. No, tam by se bohužel cítili Rusové jako doma, že.

A ted Asociace klubů ohledně extraligy a Svaz hokeje Hradec Králové potopili. Já říkám : at se Hradec na tyhle páprdy vykašle, vystoupí ze všech českých struktur, které brzdí hradecký hokej v rozvoji. Pak si zavedeme v Hradci i KHL a bude to.

Níže uvádím citace manažera Pardubic, Kusého. Pardubice se ted třesou, že by ztratily fungováním KHL v Hradci výsadní postavení v hokeji ve východočeském regionu. Pak to takhle díky závisti dopadá.

Podle vyjádření generálního sekretáře svazu Martina Urbana je zřejmé, že možná hlavní slovo neměl ani tak výkonný výbor, jako Asociace profesionálních klubů, tedy zástupci extraligy. Mezi nimi i Zbyněk Kusý. Mocný šéf východočeských Pardubic, v minulosti mimo jiné manažer české reprezentace. Jaký byl přitom vývoj jeho názoru na KHL v nedalekém Hradci Králové? Zajímavý, posuďte sami.

18. prosince 2009

Účast na tomto projektu je mediálně i sportovně zajímavá. Nebojím se ale toho, že by projekt zásadně ovlivnil naši návštěvnost a že by z Pardubic odcházeli hráči do Hradce. Museli by si je koupit a každý přestup by musel podléhat pravidlům, ať jde hráč kamkoli, odstupné musí být v tabulkové hodnotě. (MF Dnes)

12. března 2010

V našich podmínkách považuji tenhle projekt za utopii. Pochybuji, že se v současné ekonomice dá sehnat v Česku tři sta milionů na hokej. Dostali jsem také nabídku KHL, sedm milionů eur na rozjezd. Spočítali jsme si, že bychom na to neměli. Jen letecké speciály by nás vyšly na 250 milionů. V tom nejsou platy hráčů, realizačního týmu, hotely... (Hospodářské noviny)

28. dubna 2010

Přístup, jakým to (záměr Hradce Králové hrát KHL) bylo prezentováno a medializováno, může ublížit dalším českým klubům, které v budoucnu mohou mít potenciál nějakou mezinárodní soutěž hrát. Teď jsme si jako Češi uřízli ostudu, že něco naslibujeme a pak to nejsme schopní splnit. Já dělám hokej dvacet let a od začátku jsem si byl jistý, jak to v Hradci dopadne. (idnes.cz)

7. června 2010

Nic pozitivního to českému hokeji nepřinese. (deník Sport)

Ať žije Hradec a zbytek republiky ať Hradci přestane závidět. Ne, prominte. Zbytek republiky nezávidí, možná Pardubice. Vše blokují jen zastaralé stuktury a bafuňáři s hokejem spojení a o něm bohužel stále rozhodující.

Zadáno: 2011-01-04 15:21

Dotčená obec: Hradec Králové