Jak se zbytečně utrácejí obecní peníze

Dosud vyhozeno 30.000,-Kč za právní služby a to jen začátek!

Obec vede zbytečně nákladné správní řízení o určení, že účelová komunikace je či není veřejně přístupná na tento zbatečný spor má vyčleněno 150.000,-Kč!

Vlastník prohlásil svou komunikaci v území obce Sviadnov za účelovou komunikaci veřejně přístupnou, když tuto komunikaci používá veřejnost a občané pro nákupy. Jiný vlastník nemovitosti, který má přes tuto komunikaci jediný přístup na veřejnou komunikaci požádal silniční správní úřad - Obec Sviadnov o úřední rozhodnutí a potvrzení ve správním řízení, že komunikace je v souladu se zákonnými předpisy veřejně přístupnou. Správní úřad Obec Sviadnov, místo aby jedinou větou tento skutečný právní stav potvrdil, toto odmítá a platí drahé právní služby za pomoc při správním řízení, aby nesmyslně a v rozporu s jasným zněním zákona prokázal osobní názor úředníka, že komunikace není veřejně přístupnou. Přitom výkonný úředník obce posílá jiné podnikatele ze Sviadnova parkovat na tuto komunikaci své dopravní prostředky s tím že se jedná o komunikaci vřejně přístupnou, zřejmě aby vlastníkovi za trest že něco žádá zkomplikoval dopravní situaci. Obci přitom toutou jedninou větou a kladným rozhodnutím nevznikají žádné povinnosti a náklady z veřejných prostředků. Jak se takovýto postup radnice shoduje s účelným vydáváním obecních prostředků a povinnosti správy se svěřenými prostředky je jen na posouzení občany Obce Sviadnov při nových volbách do zastupitelstva.

Zadáno: 2014-05-16 11:50

Dotčená obec: Sviadnov