Kterou silnici v kraji byste označili za nejvíc zničenou?

Radní města Prostějova Milada Sokolová odpovídala na anketní otázku Mladé fronty DNES o stavu silnic v Olomouckém kraji. Její odpověď najdete níže.

Radek Vincour, ředitel kulturního domu, Uničov

»Nejlepší cestu nenajdeme

Než hledat tu nejvíce rozbitou, raději najděme tu nejlepší, ale ta se bude hledat velmi špatně. Všechny silnice jsou v havarijním stavu, pokud zrovna nejsou po generální opravě. Jinak na každé komunikaci najdeme velké nedostatky, které je potřeba řešit.

Leo Friedl, ředitel U-klubu, Olomouc

»Šternbersko a Jeseníky

Mám pocit, že silnice v kraji vypadají všechny stejně. Rozhodně všechny silnice 2. a 3. třídy by si zasloužily větší pozornost. Jezdím v oblasti Šternberska, Uničovska a v Jeseníkách, a tam mám pocit, že na komunikace stále peníze nedorazily.

Irena Vašicová, ředitelka, Lázně Teplice n. B.

»Je víc dálnic, je to lepší

Od chvíle, co se napojily hlavní tahy na dálnice, využívám hlavně jich. Jsou pospravované, nebo nové - a jezdí se po nich dobře. Stav na našich silnicích se výrazně zlepšil. Neřeknu žádné moudro, největší pozornost by si ale zasloužila D1 mezi Brnem a Prahou.

Václav Pták, ředitel Jesenické rozvojové

»Tankodromy už nemáme

Momentálně si nevybavím, že by nějaká silnice spíše připomínala tankodrom než silnici. Určitě jsou místa, která by si zasloužila větší pozornost, a všude to není úplně dokonalé, ale myslím si, že většina cest už se nemusí označovat za havarijní.

Milada Sokolová, Okrašlovací spolek Prostějov

»Ani za Konicí to není hrůza

Komunikace v kraji nejsou až tak moc špatné. Je vidět, že kraj se snaží do cest investovat a zlepšovat je. Konkrétně třeba za Konicí směrem na Jevíčko, kde je silnice opravdu ve špatném stavu, je vidět, že ta olomoucká část je daleko lepší než ta pardubická.

Mladá fronta DNES - střední Morava, 17. ledna 2011

Zadáno: 2011-01-22 13:45