Starosta sní o lanovce do Bohnic

Staronový starosta Prahy 7 za ODS Marek Ječmének se nechal slyšet, že jeho největší vizí je městská lanovka, která by měla vést z nádraží Holešovice přes Výstaviště do zoologické a botanické zahrady. Končit by měla až v Bohnicích.

"Umím si představit, že by městská lanovka skončila až v Bohnicích. Pokud má být někdy v Praze městská lanovka, tak tohle je optimální místo." Lanovku za čtyři roky radnice postavit nestihne, ale mohla by vzniknout alespoň studie, vysvětlil v rozhovoru pro deník MF Dnes. Starosta chce projekt do roku 2014 alespoň přichystat pro další radu. Pro neznalé uvedu, že vytvoření studie a projektové dokumentace, které jsou potřebné pro předstvení projektu, je finančně velice nákladnou investicí. V tomto případě se může cena pohybovat v řádech statisíců i milionů korun. A to i v případě, že projekt nebude vůbec realizován! A to je z důvodů potřeby mamutích investic do projektu velice pravděpodobné!

Smysluplnější alternativou dostupnosti pražské ZOO městskou hromadnou dopravou, mohla být promarněná příležitost výstavby stanice metra v blízkosti ZOO na trase C při prodlužování této trasy ze stanice nádraží Holešovice do Ládví, která byla uvedena do provozu v 26. června 2004.

Marek Ječmének byl před zvolením starostou v roce 2006 společníkem v soukromých firmách, které skončili v exekuci. (Viz. www.justice.cz a zadejte do vyhledávacího pole jméno Marek Ječmének). V uplynulém volebním období totéž málem učinil s celou Prahou 7, když chtěl koupit od PPF pochybný projekt Argentinská hvězda za 1,6 miliardy Kč pro nové sídlo radnice. ( http://tvpraha7.cz/?q=node/216 ).

Zadáno: 2010-11-24 13:29

Dotčená obec: Praha 7